Recepcja w salonie fryzjerskim- klika zasad jak ją urządzić.

Recepcja w salonie fryzjerskim to pierwsze miejsce w którym najdzie się klient po przyjściu do zakładu, dlatego warto poświęcić czas i uwagę dla tego miejsca. Bardzo ważne jest pierwsze wrażenie, to może ugruntować opinię na temat salonu i jego profesjonalizmu. Recepcja salonu powinna cechować się elegancją oraz wygodą, ponieważ tutaj zazwyczaj klienci spędzają czas podczas oczekiwania na swoją kolej zabiegów fryzjerskich.

Dlatego tak ważne jest aby w tym właśnie miejscu klient czuł się wyjątkowo komfortowo i mile, by uczucie relaksu i odprężenia było odczuwane jak najdłużej. Co jednak zrobić by tak się stało i na czym szczególnie się skupić podczas urządzania recepcji?

Recepcja to prawdziwe serce salonu fryzjerskiego

Do recepcji przychodzą klienci umówić się na wizytę oraz zawiadomić o swoim przybyciu. Tutaj zaczyna się organizacja pracy dla całego personelu, z osobą na recepcji mają kontakt wszyscy klienci od samego początku przebywania w salonie. Co prawda nie jest to najważniejsze miejsce, lecz ma bardzo odpowiedzialne zadnie, a jej wygląd często wpływa na decyzję klienta. Jeśli jest odpowiednio urządzona, ma dobrze dobrane kolory i akcesoria, ma wygodne meble i miejsce na ubranie, to z pewnością zostanie wizualnie pozytywnie odebrana przez klienta.

Można śmiało powiedzieć, że recepcja jest wizytówka salonu i jego sercem, które nakręca cała pracą salonu. Ważne jest to, aby w recepcji pracowała osoba przyjazna innym i łatwo nawiązująca kontakty, to już naprawdę połowę sukcesu salonu. Przeważnie jest to osoba pracująca w salonie również jako fryzjer, ponieważ mało który salon może pozwolić sobie na zatrudnienie dodatkowej osoby, tylko do recepcji. Choć nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, to nie tylko efekt pracy rąk fryzjera jest wyznacznikiem powrotu klienta do salonu, ale również cała otoczka i atmosfera jaka panuje wokół, dlatego tak ważny jest cały wystrój salonu i właśnie samej recepcji, która jest pierwszym miejscem kontaktu z klientem.

Studio fryzjerskie

Meble- bardzo ważny element

Obecnie producenci mebli oferują nam bardzo bogata ofertę mebli do recepcji i całego salonu fryzjerskiego. Mamy do wyboru mieszankę różnorodnych styli i kolorów, lecz wybierajmy z rozmysłem tak by meble w recepcji tworzyły harmonijna całość z pozostałymi meblami w salonie. Meble w recepcji mogą być półokrągłe, kwadratowe, prostokątne, wszystko zależy od układu salonu.

Meble muszą być tak ustawione by nie przeszkadzać w pracy salonu i jednocześnie zapewnić komfort siedzenia klientom. Nie mogą być zbyt blisko drzwi wejściowych, ponieważ w zimie będzie zbyt chłodno, z kolei w lecie przy braku klimatyzacji będzie zbyt gorąco. Oprócz wygodnego siedziska, w recepcji można ustawić stolik na prasę, telewizor lub radio, często można także spotkać dystrybutor z wodą.

Autor

Paweł Sosnowski

Redakcja gabinetnumizmatyczny.pl