Recepcja w salonie fryzjerskim- wizytówką dla klientów.

Recepcja dla klientów w salonie fryzjerskim jest jego prawdziwą wizytówką. To tutaj klienci przychodzą lub dzwonią, aby umówić się na wizytę, i właśnie w tym miejscu tworzy się pierwsza opinia na temat profesjonalnej pracy salonu. Recepcja powinna być urządzona z prawdziwym smakiem i elegancją, do tego powinna być także funkcjonalna, by ułatwić pracę osobom pracującym w tym miejscu.

Bardzo często salon fryzjerski połączony jest z salonem kosmetycznym lub masażu, dlatego osoba która pracuje na recepcji ma bardzo odpowiedzialną i zajmującą prace. Na recepcji powinna pracować osoba miła, szybko nawiązująca kontakt z otoczeniem, tak by klient już od pierwszego zetknięcia z recepcją wiedział, że trafił do miejsca z przyjazna atmosfera i prawdziwie profesjonalna obsługą. Nie bez znaczenia jest oczywiście wygląd i wyposażenie recepcji.

Wystrój recepcji wpływa na opinie klienta, bardzo często od tego zależy czy klient postanowi skorzystać z usług salonu czy też odejdzie do konkurencji. Recepcja salonu jest zatem miejscem które najbardziej zapada w pamięć klienta i kreuje opinie o nim. Wystrój jaki stworzymy w recepcji powinien być ładnie zgrany z aranżacją pozostałych pomieszczeń w salonie, lecz musi tez w pewien sposób wpływać na indywidualizacje tego miejsca.

O czym pamiętać przy planowaniu recepcji?

Przede wszystkim wcześniej przed zakupem mebli i akcesoriów dobrze zastanówmy się w jakim stylu chcemy urządzić salon. Jeśli nie czujemy się na siłach, aby profesjonalnie i elegancko urządzić wszystkie pomieszczenia, to przemyślmy pomoc dekoratora wnętrz. choć wiele osób od razu powie że jest to zbędny wydatek, to jednak warto się nad tym zastanowić. Niejedna osoba ma ciekawe pomysły i koncepcje, lecz ciężko idzie ich realizacja i praktyczne wprowadzenie w życie wielu rozwiązań.

Elegancki salon fryzjerski

Korzystając z pomocy fachowca z pewnością szybciej i sprawniej urządzimy nie tylko recepcje, ale i pozostałą część salonu. Planowanie aranżacji recepcji i całego salonu obejmuje kilka etapów. Pierwszym jest wybór mebli fryzjerskich i firmy która je dla nas przygotuje. Drugim jest wybór stylu w jakim będzie urządzony salon, co będzie decydowało o dodatkach i wyborze kolorów. Większość salonów ma obecnie bardzo nowoczesne aranżacje, lecz nie brakuje też takich gdzie króluje styl klasyczny.

Inwestycja w recepcje to wydatek jaki będzie przynosił wymierne korzyści przez cały czas pracy salonu. Jest to miejsce bez którego żaden salon nie może się obejść, nie można jej ignorować czy tez potraktować po macoszemu. Jest to wydatek jaki zaprocentuje w pozytywnym postrzeganiu salonu przez klientów i może sprawić, że nasz salon wygra z konkurencją.

Autor

Michał Brański

Redakcja gabinetnumizmatyczny.pl