Akcesoria niezbędne dobremu fryzjerowi

Oczywistym jest, że porządny salon fryzjerski musi posiadać solidne meble i cały niezbędny do pracy osprzęt. Dla klienta fryzjera i stylisty mniej zauważalne są różne drobne akcesoria, ale to właśnie one bardzo często decydują o tym, jakie będą realne efekty codziennej pracy specjalisty od włosów.

Takie codzienne sprzęty są bardzo intensywnie wykorzystywane i dlatego ich jakość musi być wzorowa, by mogły pełnić swoja funkcję prawidłowo. Chodzi tutaj przede wszystkim o drobne rzeczy, takie jak nożyczki do odpowiedniego modelowania, grzebienie i brzytwy, szczotki do włosów, a nawet szczotki do włosów czy pędzle. Nie obejdzie się ponadto bez przyborów do farbowania włosów oraz sprzętów pomocniczych, takich jak kufry, wagi, pasy, kabury i etui, peleryny i zapaski czy miseczki. Najważniejszy sprzęt wśród akcesoriów fryzjerskich to oczywiście same nożyczki i reszta rzeczy służących do strzyżenia włosów, ale stworzenie udanej fryzury wymaga zastosowania znacznie bogatszego arsenału.

Nożyczki, brzytwy i akcesoria do fal

Dobre nożyczki muszą koniecznie pasować do dłoni i wygodnie w niej leżeć. Powinny być też bardzo ostre. Zagwarantuje to ich długie działanie. Brzytwy z kolei powinny mieć możliwość wymiany ostrza. Grzebienie i szczotki do włosów to temat prostszy. Najważniejsze jest to, by się nie łamały, a to zapewnią solidne produkty sprawdzonych producentów.

Do loków i fal potrzebne będą wałki i papiloty. Z ich pomocą można dowolnie budować wszelkiego rodzaju skręty. Przydać się mogą ponadto siatki i wypełnienia koków. Często nie da rady się obejść także bez klipsów i klamer.

Przybory fryzjerskie

Koloryzacja

Zmiana koloru włosów musi być wykonana profesjonalnie. Pasemka nie zrobią się bez odpowiednich czapeczek, a do tego potrzebne są też miseczki i pędzelki. Nie można zapomnieć o elementach ochronnych. Sprzęty pomocnicze takie jak etui, kabury i pasy są naprawdę pomocne. Znacznie przyspieszają pracę. Ochronę klienta zapewnią odpowiednie peleryny i zapaski. Korzystać z nich należy nie tylko przy farbowaniu, ale także w czasie wykonywania innych czynności.

Porządek ponad wszystko

Do akcesoriów fryzjerskich zaliczamy także kuferki. Za ich pomocą możliwe jest utrzymywanie wszystkich elementów w odpowiednim porządku, co przekłada się na sprawność pracy. Dobry kufer to elementu użytkowy, który sprawdzi się znakomicie także jako sposób na urozmaicenie wystroju wnętrza.

Autor

Michał Brański

Redakcja gabinetnumizmatyczny.pl