Podnóżek fryzjerski – akcesorium przydatne Klientowi

Faktu istnienia podnóżka fryzjerskiego klienci bardzo często w ogóle nie zauważają, ale paradoksalnie są w stanie zauważyć jego brak. Jeśli go nie będzie, wyraźnie ucierpi wygoda siedzenia w fotelu. Obecność podnóżka jest elementem profesjonalizmu właściciela salonu i świadczy ona o tym, że wie on, co robi. Jest to element teoretycznie trzeciorzędny, tak jak kanapa w poczekalni, ale w praktyce ma wielkie przełożenie na zadowolenie klienta z usługi.

Podnóżki

Nie ma jednej obowiązującej formy podnóżka. Materiałów ich wykonania, stylów estetycznych, metod dopasowania do wnętrza i sposobów zamontowania jest cała masa. Każdy salon fryzjerski ma zwykle jakiś własny pomysł w ich kontekście. Inaczej wykorzysta podnóżek salon nowoczesny, inaczej zrobi to salon bardziej klasyczny. Warto jest stawiać na łatwe w czyszczeniu podnóżki ze stali chromowej. Ważna jest też ich wysoka odporność na nacisk, a klienci ich nie oszczędzają, pomijając już nawet fakt po prostu brudnych butów. Niezależnie od wybranej formy, zawsze trzeba mieć pewność, że jego czyszczenie nie będzie problematyczne.

Podnóżek fryzjerski

Wybieramy podnóżek

Dokonanie ostatecznego wyboru konkretnego podnóżka powinno zaczynać się od wyboru odpowiadającego nam kształtu. Opcji jest tutaj naprawdę cała masa i mamy do wyboru albo po prostu jeden zamocowany na podstawie pręt, albo nawet cztery i osiem prętów, większych lub mniejszych, bardziej zbitych lub szeroko rozstawionych. Dodatki typu podgumowanie podnóżka mogą także być ważne.

Najogólniej rzecz biorąc, trzeba przewidzieć swoje interakcje z takim podnóżkiem i wybrać ten, który będzie w ich względzie najbardziej wygodny. Duże, wygodne i rozbudowane, ale trudne w czyszczeniu podnóżki nie są odpowiednie dla salonów, do których wchodzi się prosto z ulicy, ale salon w centrum handlowym, gdzie buty gości zdarzą się już same wyczyścić, będzie mógł zaoferować taki właśnie podnóżek.

Razem czy osobno?

Istotną kwestią do rozważenia jest także to, czy nie warto postawić na podnóżki połączone fabrycznie z fotelami fryzjerskimi. Jest to opcja, która upraszcza korzystanie z podnóżków i sprawia, że nie jest to element kłopotliwy dla salonu. Problemem może być po części ich czyszczenie a także to, że fotele z podnóżkami skazują nas na określony rodzaj podnóżka, zmniejszają nasze pole wyboru i do tego są droższe od zwykłych foteli ze względu na bardziej skomplikowaną konstrukcję.

Autor

Paweł Sosnowski

Redakcja gabinetnumizmatyczny.pl