Nożyczki fryzjerskie – na co warto zwrócić uwagę przed zakupem?

Nożyczki fryzjerskie to podstawowe narzędzie pracy każdego fryzjera. Można sobie wyobrazić pracę salonu fryzjerskiego na przykład bez sauny do włosów, lecz niestety salon bez profesjonalnych nożyczek to już nie salon. Do tego liczy się tutaj jakość nożyczek, ponieważ od tego zależy właśnie jakość pracy fryzjera.

Dobrej klasy nożyczki to prawdziwa reklama salonu, ponieważ dzięki nim można wyczarować na głowie klienta prawdziwy majstersztyk, który przysporzy dodatkowych klientów oraz wpłynie na dobra opinie o pracy fryzjera. Im lepsze nożyczki, lepiej przystosowane do pracy fryzjera, tym większa precyzja cięcia, ułożenia włosów oraz ogólny efekt całej pracy. Byle jakość nożyczek da nam byle jakość fryzur, a to od razu wychwycą wszyscy klienci.

Gdzie jednak kupić dobre nożyczki i jak je wybrać w bogatej ofercie producenckiej?

Przed zakupem nożyczek do profesjonalnego użycia warto wcześniej przejrzeć opinie i oferty różnych producentów. Da nam to ogólna wiedze o produkcie i znacznie ułatwi wybór tego co naprawdę będzie nam długo służyć. Jeśli wcześniej przygotujemy się w tym temacie, dowiemy się z jakiego materiału są wykonane nożyczki, co decyduje o jakości tego sprzętu, czego unikać a o co zabiegać. Ważnym elementem jest materiał z jakiego zbudowane są nożyczki, a najlepszym jest oczywiście stal.

Akcesoria fryzjerskie

Nie bez znaczenia jest także kraj w jakim ta stal została stworzona, najlepsza pochodzi z Japonii, po niej jest ta produkowana w Niemczech. Dlatego przed zakupem sprawdźmy również to, ponieważ pomimo dobrej marki nożyczek, zakup niewłaściwej stali długo nie pocieszy nas jakością nożyczek. Sprawdźmy także kształt ostrza, oraz to jak ogólnie nożyczki dopasowują się do naszej dłoni. Najlepiej jest wypróbować kilka modeli, co dam nam ogólne pojęcie o tym co będzie dla nas indywidualnie najlepsze.

We fryzjerstwie najczęściej używa się nożyczek do strzyżenia męskiego na 6” lub 6,5”, w strzyżeniu damskim 5”lub 5,5”. Do przerzedzenia włosów używane są specjalne nożyczki nazywane degażówkami, które mają charakterystyczne ząbki. Rozstaw ząbków i ich grubość decyduje o ilości ściętych włosów.

Autor

Michał Brański

Redakcja gabinetnumizmatyczny.pl